Hikayemiz

Hoşgeldin… İlk kez yirmi yıl önce bu topraklara, denizine ,havasına ve insanına vurulmuş iki sevdalının masalı…İstanbul’dan minik kaçışlarının, huzurun yeri olarak başlayan ve yıllar sonra bir gün mutlaka ile başlayan hayallerin gerçekleştiği yerin adı ”AYVALIK…”Ayvalık‘ta gördüğü an, işte tam da düşlediğim gibi dediği o taş binanın , dokusu korunarak dönüşümünün adıdır ”BOUTI AYVALIK ”Kah batıdan esen imbatı ,kah Kaz dağlarından esen meltem rüzgarı ile bambaşka şehrin insanı olmaya gönül vermiş “artık bir Ayvalıklının”; doğanın en sevimli renklerini dokundurduğu evimizde ve kalbimizde kocaman bir yeri var şimdi güzel insanların…Haydi hoşgelin!

Cumbalı pencerelere sahip evimiz 2 Katlı, 5 odalı, ufak 2 balkonu ile şirin mi şirin tipik bir taş Rum evidir.Evimiz yaşayan bir mekan, her parçasın huzur barındıran ve sizde de tatlı anılar bırakacak.2 kişilik ortak banyolu 2 odamızın, yanında 4 kişilik ve 2 adet 3 kişilik de banyolu odamız var. Odalarımızı canlı renkler, buralara özel yöresel perdeler ile dekore ettik.
Evimizde yapılan ekşi maya ekmeğini, reçeli, dalından koparttığımız zeytini, bahçe domatesini, en tazesinden yeşilliğini ,yöresel peynir çeşitlerini ve seversiniz diye zeytinyağını sizin için soframızda  hazır ettik. Ayrıca sıcacık yumurtalı ekmeğimiz, dönemine göre otlu omletimiz ve reçellerimize eşlik etmesi için mis kokulu pancake’lerimiz de hazır.
Fotoğraflarınızı ve anılarınız paylaşabilmeniz için sınırsız internetimiz de var. Sıcak havalarda bunalmayın, hasta olmayın diye klima yerine tavan pervanelerini taktık. Böylece klasik Rum mimarisini de bozmamış olduk.
Sizin kadar patili çocuklarınızın da tatile ihtiyacı olduğunu biliyoruz. O yüzden onları da misafir etmeye hazırız. Tek şartımız onların üzülmemesi için odada yalnız kalmamaları. Zaten buna sizin de gönlünüzün razı olmayacağını biliyoruz.